Inne

Blog literacki

Na szczęście coraz częściej zdarza nam się sięgać po książkę zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Problem stanowi jednakże duży wybór! Gdy wybieramy się do księgarni, przeważnie nie mamy aż tyle czasu, aby zapoznać się z każdą pozycją. Kryminały, biografie, poradniki, literatura fantastyczna i sporo, wiele innych rodzajów książek, sprawia, że czujemy się zagubienie.

W takim razie pojawia się pytanie, gdzie poszukiwać porad i popularnych pozycji? Skąd czerpać inspirację?
Na przełomie ostatnich lat rozwinęło się niewiarygodnie i w zaskakującym tempie środowisko bloggerów. Fakt, strony najczęściej mają charakter poradników kosmetycznych albo charakter o tematyce life style, natomiast jest także wiele osób, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Blog literacki to miejsce, gdzie możemy znaleźć de fakto bardzo dużo informacji z zakresu nowości oraz polecanych pozycji. Co ważne autorzy zamieszczają również recenzje książek, zatem dzięki temu mamy co najmniej jakiś podgląd na dzisiejsze propozycje wydawców.
Jak znaleźć blog internetowy tematyczny?
Najprościej będzie wpisać odpowiednią słowo w wyszukiwarkę. Coraz częściej autorzy popularnych blogów, działają w mediach społecznościowych, za pomocą odpowiednich hasztagów możemy wyszukać prawdziwe perełki! Sprawdź jedynie, czy konkretny autor, by na pewno monitoruje bieżący świat księgarni i podsuwa Ci nowej propozycje. Możesz poszukać też blogów dostosowanych pod konkretny gatunek książek, natomiast autorów stron w tych dziedzinach jest niewielu. Miłego czytania!
Więcej informacji na stronie: Ziemiomorze.

Share