Dom i ogród

Co trzeba wiedzieć o markizach?

Markizy są często wybieraną osłoną przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu możemy wytworzyć przyjemne zaciemnione miejsce, które sprzyja rozmowom i spotkaniom towarzyskim o każdej porze. To w głównej mierze dlatego markizy tarasowe Pabianice są tak popularnym produktem.

Markizy – rodzaje i zastosowanie
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje markiz. Są to markizy balkonowe, tarasowe oraz koszowe, które mają półokrągły kształt i są montowane nad wejściami budynków, na przykład hoteli. Markizy tarasowe są często wykorzystywane do zadaszenia ogródków restauracyjnych. Ich dodatkową pozytywną właściwością jest to, że dzięki umieszczeniu na materiale, z którego zostały wykonane, spersonalizowanego nadruku, utrwalają w pamięci klientów oraz przechodniów wizerunek firmy. Decydując się na rozwiązanie dla siebie w dziale markizy Łódź, powinno się zwrócić uwagę na materiał z którego konkretny produkt wykonano. Zastosowane tworzywo powinno być przede wszystkim odporne na promieniowanie UV. Kolory nie powinny blaknąć dosłownie przy długiej ekspozycji. Warto też wybrać materiał impregnowany, który zabezpiecza przed wilgocią. Tkanina powinna być także stosownej grubości, by nie ulegała przecieraniu czy rozdarciu.
Odrębnym rodzajem zabezpieczeń przed słońcem o zastosowaniu zewnętrznym są pergole tarasowe. Są rozwiązaniem trwalszym niż markizy i idealnie wpisują się w aranżacje przestrzeni przy restauracjach czy hotelach. Ciekawym dodatkowym wyjściem jest zastosowanie oświetlenia LED, które dobrze sprawdzi się w letnie wieczory.
Warto sprawdzić: markizy Łódź.

Share