Fotografia

Inspekcje przemysłowe wykonywane dronami

Inspekcje lotnicze wykonywane za pomocą dronów to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które pozwala bez narażenia pracowników sprawdzić w głównej mierze stan techniczny różnego rodzaju obiektów czy infrastruktury. Inspekcja dronem to usługa realizowana przez doświadczonych a także wykwalifikowanych pilotów, którzy dysponują jedynie profesjonalnymi bezzałogowymi statkami powietrznymi bardzo wysokiej jakości, które wyposażone są w odpowiednie rozwiązania.
Inspekcje za pomocą dronów – na zwrócić uwagę?
Inspekcja z drona to inspekcja lotnicza wykonywana za pomocą bezzałogowego statku powietrznego, który obsługiwany jest przez pilota.

W ten sposób wytwarza się inspekcję różnych obiektów, np farm fotowoltaicznych. Wówczas jest to inspekcja termowizyjna, identycznie pomiary termowizyjne projektuje się w przypadku sieci ciepłowniczych, zarówno napowietrznych, jak także podziemnych. Tyczy się to też sieci kanałowych, preizolowanych czy sieci tradycyjnych. W dodatku za pomocą dronów wykonuje się również inspekcję mostów jak też wiaduktów. Inspekcje, w których używa się najwyższej jakości kamery wizyjne, które pozwalają na namierzenie np uszkodzeń konstrukcyjnych. Prócz tego realizowane są również inspekcje dachów, z użyciem zarówno kamer wizyjnych oraz termowizyjnych, które pozwalają z dużą precyzją namierzyć uszkodzenia powłoki, jak też ubytki w warstwie izolacyjnej. Inspekcje lotnicze dron stanowią więc wysoko wyspecjalizowane usługi, które wykorzystywane są przez różnorakie obiekty czy fabryki działające w różnorakich branżach.

Warto zobaczyć: Inspekcje preizolowanych sieci ciepłowniczych dronem.

Share