Fauna i flora

Jak działa odstraszacz zwierząt?

Z całą pewnością sporym kłopotem dla gospodarstw rolnych czy ogrodów są wizyty szkodników, a zatem zwierząt leśnych, które powodują znaczne straty w uprawach. Na szczęście na rynku dostępne są skuteczne preparaty chemiczne, tj. odstraszacz na bobry, które imitują woń dzika czy także wilka, a tym samym odstraszają zwierzęta takie jak sarny czy również bobry.
Preparaty do odstraszania zwierząt leśnych – co trzeba mieć świadomość tego?
Głównie powinno się zaznaczyć, że takie preparaty, a więc repelent na dziki, jak również inne zwierzęta leśne, tj. sarny czy bobry, to preparat chemiczny całkowicie bezpieczny dla człowieka, jak także dla zwierząt.

W przeciwieństwie do innych preparatów tego rodzaju imituje neutralny dla człowieka zapach wilka czy także niedźwiedzia. W dodatku, jest to produkt biodegradowalny oraz ekologiczny, który posiada niezbędne atesty towarzystwa higienicznego. Warto pamiętać też o tym, że odstraszacz na sarny odznacza się szybkim działaniem, jak również wysoką skutecznością. Warto pamiętać zatem o tym, że jeżeli nasze uprawy są regularnie odwiedzane na przykład przez sarny, to ze stuprocentową pewnością warto zastosować ten preparat, ażeby odstraszyć zwierzynę, która sprawia szkody oraz straty w naszych uprawach. Preparat odróżnia się też bardzo zwyczajną aplikacją, ponieważ można go wylewać bezpośrednio na ziemię, jak także używać na palikach ogrodzenia, które zabezpieczą np określone uprawy. Jeśli więc chcemy pozbyć się problemu wizyt zwierząt leśnych, warto wziąć pod uwagę taki skuteczny preparat chemiczny.

Sprawdź: odstraszacz na bobry.

Share