Marketing i reklama

Katalog stron pod pozycjonowanie

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnych rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z niezbyt długim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron internetowych może rządzić się własnymi regułami, warto zatem rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, jeżeli już charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim posiadacz strony zacznie zatem procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, należy się upewnić, czy jest to z całą pewnością bezpłatny katalog witryn internetowych. Wiele z nich daje alternatywę bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednakże wstawienia na dodawanej stronie banera lub linku zwrotnego, informującego, że dana strona www znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie za każdym razem zainteresowanym osobom odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy lub prywatnego właściciela tej strony. Właściwym rozwiązaniem są wtedy darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takiej sytuacji katalogi zarabiają tylko na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, ażeby właściwie każdy katalog witryn internetowych, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Gwarantuje to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, ażeby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To także jedna z zasadniczych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Więcej informacji: seo katalog.

Share