Medycyna i uroda

Niedobór żelaza

Właściwie każdy z nas powinien uprzytamnić sobie, że do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu potrzebne są witaminy, jak również makro i mikroelementy, które między innymi wspomagają pracę układu odpornościowego czy nerwowego. Co za tym idzie, jeżeli nasza dieta nie zawiera wszystkich niezbędnych składników, warto wzbogacić ją o suplementy diety.
Żelazo – co powinno się mieć świadomość tego?
Należy wyraźnie zaznaczyć, że żelazo to niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu ludzkiego składnik, który najlepiej przyswajalny jest w postaci chelatu.

Wiele ludzi zastanawia się – Czym grozi niedobór żelaza? Otóż konsekwencje niedoboru żelaza mogą być bardzo poważne, mogą dotyczyć różnorakich przykrych dolegliwości, jak również poważnych schorzeń, takich jak anemia czy coraz częściej pojawiające się infekcje. O ile zatem borykamy się z takimi dolegliwościami, przede wszystkim powinniśmy wzbogacić własną dietę o produkty zawierające bardzo duże ilości żelaza, między innymi takie jak czerwone mięso czy ryby. Jeżeli jednak pojawiła się u nas niedokrwistość wywołana brakiem żelaza, wtedy warto skonsultować się z lekarzem i zażywać preparaty uzupełniające niedobór bardzo poważnych mikroskładników. Warto pamiętać też o tym, że elementy takie jak dotlenienie organizmu w istotny sposób wpływają na funkcjonowanie poszczególnych układów, przekładając się na ogólny stan zdrowia, jak również samopoczucie. Jeżeli zatem zauważyliśmy u siebie niepokojące sygnały wskazujące na niedobór żelaza, warto uzupełnić dietę o produkty bogate w ten składnik, jak też stosować suplementy diety.

Warto sprawdzić: czerwienica.

Share