Medycyna i uroda

Odpowiedni sprzęt do rehabilitacji dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą niemobilną na prawdę często nie powinno się do łatwych. Chory może potrzebować pomocy nawet przy najprostszych czynnościach. Przetransportowanie osoby niepełnosprawnej ruchowo może być wyzwaniem, tym bardziej, jeżeli ma niesprawne cztery kończyny.

Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe umożliwiają bezpieczne przetransportowanie osoby z niepełnosprawnością z łóżka do łazienki. Dźwiganie osoby bezwładnej obciąża kręgosłup i stawy opiekuna, a ze względu na charakter pracy, musi on uważać też na swoje zdrowie. Często nierzadko chorym opiekuje się rodzina,która nie ma takiego doświadczenia w sposobach na podniesienie osoby niepełnosprawnej. Podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe równocześnie odciążają opiekuna i zapewniają bezpieczeństwo choremu.
Niektóre podnośniki mogą być stosowane także w toalecie. Nie za każdym razem jest sposobność wjazdu takim urządzeniem do niewielkim wnętrz. Domowe toalety na prawdę często są bardzo niewielkie, a znacząca większość chorych z niepełnosprawnościami mieszka we własnych domach. Wygodnym rozwiązaniem w tym przypadku mogą być wózki toaletowo prysznicowe.
Wózki toaletowo prysznicowe są szerokie i wygodne. W siedzisku mają otwór, który daje możliwość załatwienie potrzeb fizjologicznych w przypadkach, kiedy niemożliwe jest wykorzystywanie z normalnej toalety. Pokryte są materiałem, który w prosty sposób można wyczyścić i zdezynfekować.
Zarówno podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe, jak i wózki toaletowo prysznicowe są sporym ułatwieniem w zabiegach pielęgnacyjnych chorych.

Źródło informacji: krzesła ewakuacyjne.

Share