Inne

Odszkodowanie z OC

Wypadki oraz kolizje zdarzają się praktycznie każdego dnia na polskich drogach. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób powinniście się zachować w takim przypadku. Im bardziej będziecie świadomi posiadanych praw, tym w dodatku będziecie mogli uzyskać.

Jako strona poszkodowana nie powinniście przecież ponieść żadnej straty związane z zaistniałym wypadkiem samochodowym. Warto więc dowiedzieć się, jak walczyć o wysokie odszkodowania Sandomierz, dzięki któremu będziecie mogli pokryć koszty związane z naprawą auta osobowego oraz dodatkowo z powrotem do pełnego zdrowia. Te pieniądze po prostu wam się obligatoryjnie należą, dlatego powinniście się o nie odpowiednio upomnieć.
Odszkodowanie po wypadku samochodowym to nie jedyne prawo o które powinniście się ubiegać. Na czas naprawy waszego auta osobowego w warsztacie przysługuje wam prawo do wypożyczenia auta zastępczego. Auto zastępcze z OC zostanie całkowicie pokryte przez zakład ubezpieczeń sprawcy wypadku samochodowego. Będziecie więc mogli zaraz powrócić do prowadzenia zwyczajnego trybu, dzięki samochodowi zastępczemu. Jeszcze kilka lat temu właściwie każdy poszkodowany musiał najpierw uargumentować potrzebę posiadania samochodu zastępczego, a dopiero później go wypożyczyć. Aktualnie uznaje się, że samochód osobowy jest głównym narzędziem zwykłego użytku każdego kierowcy bez względu na realizowane przez niego obowiązki służbowe. Warto zatem w tej samej chwili po oddaniu auta do warsztatu udać się do wypożyczalni w celu nabycia samochodu zastępczego z OC sprawcy wypadku.
Źródło: auto zastępcze z OC.

Share