Budownictwo i architektura

Systemy grzewcze – frezowane ogrzewanie podłogowe

Bardzo często klienci szukają przyszłościowych oraz funkcjonalnych systemów grzewczych, które wypierają tradycyjne rozwiązania, a więc systemy grzewcze z grzejnikami. Takim właśnie wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, co bezpośrednio wynika z licznych korzyści zastosowania tego rodzaju systemu grzewczego.
Ogrzewanie podłogowe – co trzeba mieć świadomość tego?
Na początku trzeba wyjaśnić, że jest to bardzo wydajny i skuteczny system grzewczy, w którym nie stosuje się grzejników, ponieważ ciepło przekazywane jest przez podłogę na całej powierzchni.

Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu w podłodze specjalnych rur, które emitują przez podłogę ciepłe powietrze na całe pomieszczenie. Wariantem ogrzewania podłogowego, jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane, które wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim powinno się wyjaśnić, że frezowanie to zwyczajnie wycinanie rowków w istniejącej już wylewce na głębokość około dwie cm, w których umieszczane są rury PEX, które przewodzą ciepłą wodę, która przekazuje ciepło do pomieszczenia. Co za tym idzie, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to forma pozwalająca na montaż ogrzewania podłogowego w bardzo niezbyt długim czasie, co jest nie tylko i wyłącznie oszczędnością, o ile chodzi o sam czas, ale też o koszty. Warto wspomnieć również o tym, że użycie frezowania umożliwi nam uniknąć skuwania posadzki, a więc szeroko zakrojonych robót budowlanych, które niestety wiążą się z dużym nakładem czasu i większymi kosztami.

Zobacz także: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Share