Inne

Szybka i skuteczna tresura bydła

Prowadzenie gospodarstwa rolnego opartego na hodowaniu zwierząt posiada na nieszczęście też wiele zagrożeń. Jednym z nich są nocni goście, którzy niestety uwielbiają urządzać sobie kolacje z naszych zwierząt hodowlanych. Mowa bez wątpienia o dzikach oraz dodatkowo lisach, które uwielbiają grasować w nocy po gospodarstwach rolnych.

Samodzielne pilnowanie zwierząt niestety nic nie da i w każdej sytuacji uda się dla chytrego lisa zwędzić jedną kurkę. Warto więc znaleźć inny bardzo skuteczny sposób na odstraszenie dzikich zwierząt. W tym celu idealnie sprawdzą się elektryzatory znajdujące się na ogrodzeniach. Ogrodzenia pod prąd cieszą się coraz większą popularnością pomiędzy rolników, gdyż jest to najłatwiejszy oraz najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wszystkich dzikich zwierząt z terenów własnego gospodarstwa rolnego.
Wielu rolników zastanawia się jednak, czy ogrodzenia elektryczne są w pełni bezpieczne dla dzikich zwierząt. Ogrodzenie nie skrzywdzi żadnego lisa, ani dzika, ale da dla nich porządną nauczkę. Właściwie każdy lis na długo zapamięta spotkanie z waszym ogrodzeniem elektrycznym i na pewno w dodatku nie pojawi się w okolicy waszego gospodarstwa rolnego. Na pewno natomiast w okolicy ogrodzenia przenigdy nie znajdziecie żadnego martwego lisa lub dzika. Jeżeli zatem od dłuższego czasu wasze gospodarstwo rolne odnotowuje dość wysokie straty z powodu nieproszonych gości, to warto w końcu rozwiązać wasz problem. Raz zakupione ogrodzenie elektryczne posłuży wam przez sporo lat i zapewni bezpieczeństwo dla waszych zwierząt hodowlanych.
Źródło informacji: pastuch.

Share