Marketing i reklama

Baner wielkoformatowy

Agencje reklamowe bardzo częstokroć dostają zlecenia, których celem jest opracowanie plakatów i banerów reklamowych. Za ichniejszym radą reklamuje się kilka firm.

Takie materiały reklamowe wykorzystywane są powszechnie i w znaczącej liczbie przypadków można je spotkać. Nie tylko w dużych aglomeracjach czy przy ruchliwych drogach. Baner wielkoformatowy zazwyczaj jest opracowywany na potrzeby takich inwestorów, którzy na reklamę mogą przeznaczyć sowite fundusze. Bo baner taki nie należynależy do najtańszych. O jego cenie decyduje nie wyłącznie jego projekt. Znaczący procent całego wydatku stanowi koszt jego wydruku. A przy tym baner taki musi być umieszczony na właściwym miejscu i dostęp do takiego także wiąże się z kosztami.
Dlatego także, jeśli ktoś decyduje się na baner reklamowy, to za każdym razem mniej więcej określa się mu koszt, jaki z takim będzie się wiązał. Im taki baner będzie większy, tym jego cena będzie wyższa znaczenie ma także to, na jakim materiale taki baner będzie wydrukowany. Nie w każdej sytuacji gdyż są to banery drukowane na papierze. Jeżeli już będzie to baner firmowy, to może on być drukowany na specjalnej tkaninie, na metalu albo na plexi. W takich sytuacjach jego cena samoczynnie będzie większa. Ci jednakże, którzy zlecają wykonanie takiego banera, mają tego całkowitą świadomość. Zanim zdecydują się oni na konkretną agencję, która przygotuje dla nich baner reklamowy projekt, zasięgają oni informacji o tym, ile taki baner ma możliwość kosztować. Dzięki temu mają oni pojęcie o tym, ile kosztuje sam projekt i jak kosztowna jest jego realizacja. Jeśli okaże się, że przewidzieli na ten cel zbyt małe fundusze, to albo zamiar taki jest modyfikowany lub wygospodarowuje się na ten cel dodatkowe środki. Jeżeli gdyż chodzi o baner firmowy, to ten musi być solidny, bo posiada służyć przez dłuższy czas. Dlatego ważne jest by nie tylko był interesujący i czytelny, ale ażeby wydrukowano go na solidnym materiale.
Więcej informacji: whiteart.pl/billboardy-banery.

Share