Blogi i portale

Blog dla mężczyzn po 40

Mężczyźni kiedy osiągają w swoim życiu tak zwany wiek średni, a jest to okres po 40-stych urodzinach, przeżywają chociaż naturalnie nie wszyscy, tak zwany kryzys wymienionego powyżej wieku średniego. Najczęściej teraz dzieci już nie wymagają takiego zachodu jak uprzednio, praca staje się nudna, zaczynają się przydarzać w tym czasie co raz częstsze wahania nastroju. Poza tym facet 40 plus może czuć się już mniej atrakcyjny, ponieważ tu i ówdzie przybyło dodatkowych kilogramów czy też włosy się przerzedziły albo ich niema.

Czterdziestoletni mężczyzna w związku z tym chce się na silę odmłodzić, zaczyna się całkiem inaczej ubierać, uprawić intensywnie sport i w tym ogólnie rzecz biorąc nie ma nic złego. Sport to zdrowie, chociaż jeżeli już facet w tym okresie życia zaczyna intensywnie biegać, a wcześniej przenigdy ze sportem nie miał nic wspólnego, to może się to skończyć mniejszą lub większą kontuzją.
Gorzej sytuacja w sytuacji mężczyzny w tym wieku wygląda, gdy zaczyna on się zachowywać w sposób nieodpowiedzialny. Kończy swój związek małżeński wiążąc się z dużo młodszą partnerką albo popada w rożnego rodzaju nałogi. Wiąże się to z obniżoną samooceną, którą sobie w ten sposób rekompensuje, pozyskując młodszą dziewczynę czy także stosując w nadmiernych ilościach alkohol łagodzi. Czas ten można jednak przejść bezboleśnie. Dzieci są już w zdecydowanej większości przypadków dorosłe lub prawie że dorosłe, więc trzeba w tym momencie pielęgnować miłość do własnej żony, wyjeżdżać np wspólnie w interesujące miejsca. Jest to również chwila, ażeby podjąć naukę chociażby języków obcych, rozwijać się w wielu aspektach, nie tylko sportowych niemniej jednak także intelektualnych.

Więcej informacji na stronie: facet po 40.

Share