Prawo

Czym zajmuje się prawnik?

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak również instytucji oraz przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków a także umów. Bardzo istotną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które umożliwia na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

Co więcej, prawnik reprezentuje własnego klienta w sądach oraz urzędach. A więc występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam prawnik?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różne działy prawne. Są to w głównej mierze sprawy spadkowe, którymi zajmuje się spadek prawnik. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy powiązane z nabyciem zachowku. Warto wspomnieć też, że możemy korzystać z pomocy prawnika w przypadku nadużyć a także nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Spora część spraw dotyczy prawa cywilnego, są to w głównej mierze sprawy alimentacyjne oraz rozwodowe. Takimi sprawami para się rozwód adwokat. Są to też sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy związane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Niemała część spraw tyczy się prawa podatkowego oraz gospodarczego. Z takich usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Bardzo wiele firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Źródło: adwokat gdynia.

Share