Prawo

Gdy potrzebujesz pomocy adwokata

Dlaczego takie sytuacje mają miejsce i dochodzi do nich coraz częściej? Zapewne czynników jest wiele, a priorytetowym będzie przystępność, wcześniej uważana za kulturowo niedopuszczalną, co najmniej na terenie naszego kraju.
Taki zawód, przedstawicielstwo, czy upoważnienie, jak prawnik rozwód przeprowadzający, istniał już w starożytności, pod butem chrześcijańskiego kościoła został jednak zmarginalizowany. W późniejszym zaś okresie, gdy władza kościelna nie stanowiła już władzy głównej nad sumieniami, tradycja, przyzwyczajenie i wstyd hamowały pary, pozostające w nieudanych związkach przed wstąpieniem na ścieżkę rozwodową.

Obecnie jest to stan naturalny i nawet jeżeli kościół pozostał temu niechętny, znacząca większość ludzi przestała się jego zdaniem przejmować, a co najmniej w tej sprawie.
Nie oznacza to jednak, że taki krok jest prosty, a tym bardziej przyjemny, bo jest akurat na odwrót. Nadal stanowi to dla ludzi traumę i sprawia obciążenia psychiczne, a też finansowe. Zazwyczaj jedno z rodziców czekają alimenty i chociaż jest to najzwyklejsza metoda łożenia na utrzymanie swojego dziecka, dla wielu staje się powodem mniejszych albo większych kłopotów inwestycyjnych. Zresztą opieka nad dzieckiem stanowi na rozprawach rozwodowych jedną z bardziej istotnych kwestii do rozstrzygnięcia przez sąd i tutaj w całości bardzo dużo zależy od dobrego adwokata, gdyż wbrew pozorom mężczyzna wcale nie musi stać na straconej pozycji.
A po rozwodzie lub i nawet w jego trakcie, należy jeszcze przeprowadzić podział majątku, czego negocjować zazwyczaj nie mamy ani sił, ani ochoty. Czyli, trzeba się bardzo dobrze zastanowić, zanim powiemy: „Tak” i na pewno nie musimy tego robić bez zastanowienia.
Źródło informacji: adwokat jastrzębie-zdrój rozwód kontakty z dzieckiem.

Share