Marketing i reklama

Ile kosztuje projekt logo?

Logo jest znakiem rozpoznawczym, którym okazuje się wiele firm. Kilka z nich nie posługuje się nawetdosłownie nazwą, a w wielu przypadkach jedynie logo.

Jeśli jest ono charakterystyczne i ogólnie znane, to prawie każdy jego odbiorca i tak ma pojęcie z jaką firmą posiada do czynienia. Takie rozpoznawalne logo to bardzo ważny atrybut dla firmy. Dlatego tworzenie logo zazwyczaj powierza się specjalistom, którzy w tej dziedzinie posiadają spore praktykę. Jeżeli już właściciele firm muszą płacić za takie projekty, to wymagają, aby był one jak najlepsze i jak najbardziej odpowiadały ich potrzebom.
Jeśli takie zlecenie się daje, to w wielu przypadkach określa się wymagania względem niego. Zdarza się, że właściciele firm posiadają swoje ulubione kolory, które w takim logo pragną wykorzystać. Niekiedy kreacja logotypu zostaje od początku do końca zdana na specjalistów i to wówczas oni mają najwięcej do powiedzenia. Zdarzają się bowiem takie osoby, które nie posiadają bladego pojęcia na zagadnienie tego, jak mogłoby wyglądać logo ich firmy. Nie mają żadnych skojarzeń ani preferencji. Osoby takie najczęściej zdają się na edukację i praktykę fachowców i liczą na to, że zaproponują im oni coś na miarę ich oczekiwań. W każdym przypadku, gdy tworzone jest logo opracowuje się go w kilku wariantach i w takiej postaci przedstawia się klientowi. Niekiedy propozycje te przesyła się drogą e-mailową. Jeżeli już któryś z nich jest szczególnie preferowany, to jemu poświęca się później uwagę i dopracowuje według własnego gustu albo według nadziei klienta. Nie posiada znaczenia czy produkuje się tanie projekty logo, czy ichniejszym ceny są wyższe. W każdym przypadku to do klienta trzeba ostateczna decyzja odnośnie tego, jakie logo zostaje zaakceptowane. On za nie płaci i ona ma się nim okazywać, więc jemu przede wszystkim posiada się ono podobać. Tym bardziej takie logo zazwyczaj na stałe przypisuje się do danej marki.
Więcej informacji na stronie: whiteart.pl/portfolio/logo .

Share