Medycyna i uroda

Jak działa tlenoterapia?

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, między innymi pobudzona jest produkcja kolagenu, jak także osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a więc biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. A dodatkowo, tlenoterapia to również sposób na to, by cieszyć się młodym designem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się w głównej mierze defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, np dotyczącymi układu kardiologicznego, niemniej jednak także mogą z niej korzystać osoby, które chcą poprawić swoje samopoczucie czy wygląd.

Należy zaznaczyć, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak też podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a więc tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Rezultatem zażywania sesji w takich specyficznych warunkach jest wzrost dotlenienia każdej komórki a także tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, między innymi takie jak powiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak również psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają też na stan układu neurologicznego. Ponadto, normobaria łódzkie bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a zatem między innymi sprawia zmniejszenie obrzęków, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Sprawdź również informacje na stronie: komora normobaryczna.

Share