Dom i ogród

Kiedy można stosować ogrzewanie podłogowe frezowane?

W ostatnim czasie coraz więcej osób skłania się ku nowym rozwiązaniom w zakresie ogrzewania domu. Systemy grzewcze z zastosowaniem kaloryferów są zastępowane przez ogrzewanie podłogowe. Jest to ogrzewanie oparte na osadzonych w podłodze rurkach odprowadzających ciepło do wnętrza pomieszczenia.

Aby zwiększyć wydajność systemu zalecane jest stosowanie materiałów bardzo dobrze przewodzących ciepło, takich jak wylewka anhydrytowa czy pianobeton. Najnowszym osiągnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które może być z powodzeniem stosowane zarówno w budynkach dopiero powstających jak i zamieszkałych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – na czym polega?
W sytuacji instalacji ogrzewania podłogowego tradycyjnymi metodami konieczne jest skuwanie posadzek. Po tym etapie następuje rozłożenie rurek i przeznaczenie wylewki. Cały proces jest więc długi i wymaga prac budowlanych, które prowadzone w zamieszkałych budynkach są po prostu uciążliwe. Uniknięcie tych kłopotliwych sytuacji stało się możliwe dzięki czynności, jaką jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Frezowanie polega na wycinaniu w posadzce tuneli, w których umieszcza się rurki systemu grzewczego. Tak przygotowany system grzewczy podłącza się do źródła zasilania. Nie trzeba więc skuwać podłóg, co stanowi dużą oszczędność czasu i większy komfort dla domowników. Co najważniejsze, ogrzewanie podłogowe frezowane montowane jest znacznie szybciej niż w sytuacji rozwiązań tradycyjnych. Nie sprawia także powstawania bałaganu, który jest nieodłączną częścią skuwania posadzek i ponownego ich wylewania.
Sprawdź: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Share