Finanse i bankowość

Na czym polega wycena aktuarialna?

Jeżeli już myślimy o wprowadzeniu optymalizacji podatkowej do naszej firmy, to zdecydowanie w pierwszej kolejności powinno się zastanowić się o skorzystaniu z usług takich jak wycena aktuarialna. Należy zaznaczyć, że takie wyceny realizowane są przez profesjonalne firmy, które w swoich zespołach posiadają doświadczonych a także posiadających specjalistyczną edukację z zakresu ekonomii oraz finansów fachowców takich jak licencjonowani aktuariusze.
Usługi biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Usługi takiego biura spotykają się z dużym zainteresowaniem firm, które potrzebują między innymi przygotowania specjalistycznych modeli majątkowych, ale również analiz związanych z projektami modernizacyjnymi czy też restrukturyzacyjnymi.

Takie firmy oferują również usługi tj. wycena firmy czy też spółki. Wyceny przedsiębiorstw oraz spółek wykonywane są w głównej mierze w sytuacji toczącego się procesu likwidacyjnego czy też upadłościowego albo układowego. Przy tym warto taką wycenę zlecić również w sytuacji pragnienia sprzedaży czy też kupna firmy, ale też podziału czy także fuzji. Warto podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje też usługi w zakresie wyceny rezerw użytych na świadczenia pracownicze do których możemy zaliczyć w głównej mierze odprawy emerytalne rentowe, niemniej jednak także pośmiertne. Są to również świadczenia medyczne ekwiwalenty przejazdowe czy także deputaty węglowe. A dodatkowo takiej firmy świadczą też usługi w zakresie wyceny rezerw, które są przeznaczone na wykonywanie napraw sprzedanych produktów z tytułu zapewnień.

Polecamy: wycena marki.

Share