Inne

Niebezpieczne kleszcze

Kiedyś do czynienia z kleszczami miało się wtedy, kiedy odwiedzało się las w niewłaściwym ubraniu. W dużej liczbie przypadków słyszało się o tym, ażeby do lasu nie chodzić w odkrytych butach czy ubraniach, które nie do końca osłaniały ciało.

Takie wolne przestrzenie zostały doskonałym miejscem do tego, ażeby kleszcze Gdańsk mogły się przyczepić do skóry człowieka. Ich ukąszenia nie są bolesne, jednak posiadanie kleszcza ma możliwość zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Przede wszystkim taki kleszcz jest nosicielem szkodliwych substancji.
Zanim zauważy się jego obecność na ciele, w większości przypadków mija kilka dni. Kleszcze powodują poważne choroby. Jedną z nich jest borelioza i zapalenie opon mózgowych. Nie są to choroby, które łatwo jest pokonać. Nieleczone mogą doprowadzić do poważnego stanu. A niepokojące jest to, że dzisiaj kleszcze pomorskie pojawiają się nie jedynie w lasach. Coraz częściej można je spotkać w domowych ogrodach. Tam ukazują się najczęściej w okolicach iglaków. Jeżeli ktoś zauważy w swoim ogrodzie kleszcze, to nie powinien z nimi walczyć na swoją rękę. W tym zakresie dużo lepiej sprawdza się współpraca z firmami, które proponują efektywne usuwanie kleszczy Gdańsk. Firmy te mają do dyspozycji opracowane metody funkcjonowania i specjalnie wyselekcjonowane środki, dzięki którym mogą z ogromnym skutkiem eliminować kleszcze. Ichniejszym działanie przyczynia się ku temu, że problem kleszczy przestaje istnieć. W przypadku, gdzie w ogrodach rośnie kilka drzew iglastych i takich, które sprzyjają kleszczom, proponuje się również stosowanie środków, które odstraszają kleszcze i zapobiegają ich osiedlaniu się.
Źródło informacji: kleszcze pomorskie.

Share