Marketing i reklama

O co chodzi w skutecznym pozycjonowaniu?

Sporo działań z zakresu SEO i pozycjonowania można stworzyć samemu. Warto mieć świadomość tego zatem, jak to zrobić, tym bardziej że koszty tych działań w profesjonalnych firmach bywają bardzo duże.
Optymalizacja treści
Jeżeli mamy tzw.

nie ciężkie pióro, tj. treść pisany nie powoduje nam kłopotu, można zadbać o samodzielne optymalizowanie treści. Składa się na nie:

Opisanie kategorii/podkategorii (dotyczy przede wszystkim sklepów internetowych);
Stworzenie zakładki „o mnie” (ew. „o nas”, „o stronie” i tak dalej.);
Wprowadzenie meta-tagów (zwłaszcza tytułów);
Wprowadzenie nagłówków.

Oczywiście wszystko to z uwzględnieniem słów zasadniczych, dla których pragniemy zrealizować kampanię. W ramach „domowego” SEO warto wytworzyć także bloga online, na którym będziemy pisać (ciekawe!) informacje – w ten sposób zbudujemy własną markę, zachęcimy potencjalnych klientów do współpracy, poszerzymy zasięg naszej strony itd.
Samodzielne linkowanie
Samodzielnie można utworzyć też linkowanie, chociaż tutaj uwaga: jeżeli nie mamy podstawowej wiedzy na ten temat, należy być ostrożnym. Najlepiej sięgać po sprawdzone (koniecznie płatne!) katalogi, (również płatne!) strony umożliwiające publikację naszych treści, ewentualnie wymienić linki ze stronami naszych znajomych (najlepiej o zbliżonej tematyce). Warto pamiętać także, że upowszechnianie strony w sieci to proces długotrwały – całkiem dobrze więc ograniczyć się do kilku linków tygodniowo, ale: a) wnikliwie je dobierać; b) dodawać je przez kilka miesięcy; aniżeli się pospieszyć i zostać przez to usuniętym z wyników Google.
Co jeszcze można zrobić?
Poza wyżej wymienionymi, samodzielne pozycjonowanie stron może obejmować m. in.:

Prowadzenie mediów społecznościowych (w tym przede wszystkim Facebooka);
Utworzenie mapy strony;
Dodanie na stronę obrazków;
Kampanie na forach dyskusyjnych;
Kampanie sponsorowane w Google.

Można także – oprócz wspomnianymi blogami – postarać się o swoje zaplecze, natomiast akurat to jest usługą, którą lepiej zlecić firmie. Pojedyncza osoba nie ma bowiem takich sposobności jakie firma, więc jej zaplecze będzie średniej jakości.
Polecamy: seo realizowane przez ten sklep.

Share