Marketing i reklama

Podstawy pozycjonowania. Jak przygotować stronę internetową

Jeszcze kilka lat temupozycjonowanie stron było czymś bardzo szybkim. Wystarczyłosolidnelinkowanie na olbrzymią skalę, nieważne gdzie i jak, aby osiągnąć zadowalające efekty. Od teraz sporo się jednakże zmieniło, a roboty wyszukujące nauczyły się złych nawyków i zaczęły je piętnować.

Dziś liczy się rozwaga, a podstawą pozycjonowania stał sięcontent marketing.Jak tworzyć treści przyjazne SEO i w jaki sposób obsługiwać je na swoją korzyść przy pozycjonowaniu? O tym opowiemy w tym niezbyt długim poradniku.
5 porad do tworzenia dobrej treści
Jak już wspomnieliśmy we wstępie, współcześnie fundamentem obecności w rankingu google jestwartościowa, solidna i stosownie zoptymalizowana treść. Jak ona tak właściwie powinna wyglądać? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pozwolą nam ją stworzyć.

Zainteresujmy się zależnością pytanie-odpowiedź – odwiedzając wyszukiwarkę internetową konsumenci zwykle wychodzą z pytaniem. Niech nasza tekst na nie odpowiada (liczy się w niej konkluzja – konkret, nie ogóły).
Twórzmy czytelną treść – krótkie zdania, właściwa interlinia i łatwe słownictwo to coś, czego po artykułach w sieci oczekuje właściwie każdy.
Uatrakcyjnijmy nasz content – tekst to nie wszystko. Dobierzmy odpowiednie dla niego obrazki czy filmiki, a użytkownicy – i roboty wyszukujące – to docenią.
Nasyćmy słowami kluczowymi – nie jednym, nie dwoma – kilkoma.Ważna jest w tym naturalność. Nie obawiajmy się odmieniania słów przez przypadki – roboty są mądrzejsze, niż nam się wydaje.
Nie stawiajmy na ilość – tekst wcale nie musi być długi. Ważne, aby wyczerpywał temat.

Podsumowanie
Choć upowszechnianie strony w internecie nie jest współcześnie tak łatwe, jak uprzednio, jest na pewno bardziej logiczne – nagradza nasze starania w kierunku tego, aby dostarczyć użytkownikom informacji na bardzo wysokim poziomie. Zanim zatem zajmiemy się czymś takim, jakpozyskiwanie linków czy cokolwiek innego związanego z aktywnym pozycjonowaniem, skupmy się na tym, co oferujemyosobom szukającym frazy, pod którą pragniemy się promować.
Zobacz więcej: Sklep SEO.

Share