Dom i ogród

Popularne rośliny ogrodowe

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, ale też gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną a także przyjaciółmi. Natomiast aby rośliny świetnie sobie radziły w naszym ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy potrzebnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny proste w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w odpowiedniej porze roku, aby rosły i wspaniale kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do prawie dwóch metrów wysokości. A dodatkowo, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i często jest wykorzystywana do utworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Cudownie kwitnącą rośliną jest też Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają nawet do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, nawet do września. Nie ma dużych wymogów glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeżeli już mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Zobacz: Hortensja Vanille fraise.

Share