Komputery i internet

Prosta obsługa komputera

Aktualnie coraz więcej usług przenosi się do sieci. Kilka formalności cały czas można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, jednak wykorzystanie z rozwiązań internetowych jest w bardzo wielu sytuacjach premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi , a oprócz tego łatwiejszym dostępem do treści.

Specyfikacją jest już opłacanie abonamentu za poradą przelewu albo karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą mieć kwestie z wykorzystaniem nowych technologii, bowiem wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera może wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko mają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej uwagi i cierpliwości. W pokonywaniu barier najbardziej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, ale chcących zgłębić bezsporne tematy w sposób bardziej szczegółowy, pomocny może być kurs komputerowy on-line. Należycie utworzony kurs spowoduje, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Może obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, skryptów do przygotowywania prezentacji, efektywnefunkcjonalne wyszukiwanie treści w sieci, bankowość internetową i kilka, kilka innych. Kurs komputerowy powinien być wykonany z konstatują o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i umiejętności dają się bezpośrednio zastosować.
Źródło informacji: kursy komputerowe Łódź.

Share