Dom i ogród

Rośliny do ogrodu

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Aby był natomiast bardzo ładny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak też zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wtedy najlepiej korzystać z gatunków prostych w uprawie, które nie odznaczają się dużymi wymaganiami, jeśli chodzi o warunki glebowe oraz pielęgnację.

Jeśli jednakże jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i rozpoznajemy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi oraz cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które doskonale nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność pozwala wybrać gatunek dobry do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych oraz aranżacji. Dobrze wygląda oraz testuje się w różnych warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Powinno się do roślin niewielkich, dorasta do mniej więcej 30 cm. Nie zmienia to natomiast faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście jak znacząca większość traw ma niewielkie oczekiwania, jeżeli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnych gatunków, przykładowo Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta dosłownie do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która świetnie radzi sobie dosłownie w pełnym zacienieniu.

Więcej informacji: Hortensja Red Baron.

Share