Dom i ogród

Rośliny ogrodowe – co trzeba wiedzieć?

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana spowoduje, że ogródek odżyje. Warto być świadomym, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choćby z tego względu warto zadbać, ażeby nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. Ażeby ten cel osiągnąć, powinno się wybrać odpowiednie rośliny. Powinno się zaznaczyć, że nie wszystkie gatunki świetnie sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania a także żyznej gleby. Są jednakże rośliny niewymagające, które pięknie zakwitną dosłownie w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga dosłownie metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda rzeczywiście zjawiskowo. Jest to gatunek nawet zaprojektowany do posadzenia na rabatach. Świetnie sobie radzi również w ogródkach skalnych. Trzeba natomiast pamiętać, że w szczególności po posadzeniu wymaga odpowiedniego nawożenia. Warto jednakże zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Dobrze sobie radzi w różnorakich warunkach także Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Na starcie tylko końcówki listków są czerwone, jednakże prędzej czy później cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o małych wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. O ile zaś w ogrodzie mamy murki, warto pomyśleć o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Polecam: Milin amerykański.

Share