Inne

Tenis, sprzęt sportowy

Tenis ziemny jest sportem cieszącym się ogromną popularnością w naszym kraju wśród elit. Jest to bardzo drogi sport i zdecydowanie jeden z droższych, które moglibyśmy uprawiać. Na tą renomę tenis zasłużył sobie z naprawdę wielu powodów.

Same lekcje gry w tenisa w kategorii nie są zbyt drogie i posiadają stawkę podobną do innych sportów. Na nieszczęście, niemniej jednak do tej stawki będziecie jeszcze musieli doliczyć wynajem kortu tenisowego, który wcale nie jest tani. Poza opłaceniem kortu oraz dodatkowo zajęć będziecie musieli wyposażyć się w bardzo dobry sprzęt. Oczywiście każda firma tenisowa bardzo chętnie dostarczy wam zdecydowanie najlepszy jakościowo sprzęt, jednak nie jest to drobna inwestycja. Nabycie ubrania do tenisa, butów, rakiety , a dodatkowo naciągu wiąże się z wydatkiem od tysiąca do dosłownie dwóch tysięcy zł, jeśli w tej samej chwili inwestujecie w wysokiej jakości produkty.
Kolejnym dość regularnym wydatkiem jest naciąg tenisowy. Właściwie każdy zaczynający gracz grający maksymalnie dwa razy w tygodniu powinien co najmniej raz na dwa lub trzy miesiące wymienić naciąg w swojej rakiecie. Przy częstszej grze będziecie musieli o sporo częściej wymieniać naciąg. Po kilku tygodniach użytkowania rakiety struna tenisa staje się słabsza, co na nieszczęście sprawia, że musicie użyć większej siły do odbicia piłeczki. Przy długiej grze w tenisa jest to więc całkowicie niedopuszczalne, gdyż będziecie o sporo szybciej się męczyć. Tenis ziemny jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem, zatem zdecydowanie nie potrzebujecie dodatkowego obciążenia.
Dodatkowe informacje: marbello eclipse.

Share