Finanse i bankowość

Wycena firmy

Wycena finansowa oraz aktuarialna wykonywana jest przez biura aktuarialne. Należy pamiętać o tym, że jest to usługa fachowa, a zatem świadczona przez licencjonowanych aktuariuszy. W dodatku, wycena aktuarialna to przyjazny dla klienta proces.

Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz chętniej korzystamy z usług doświadczonych aktuariuszy, którzy specjalizują się w wykonywaniu raportów dotyczących wyceny przeznaczonych na świadczenia pracownicze.
Profesjonalne wyceny biura aktuarialnego – na co zwrócić uwagę?
Trzeba zacząć od tego, że biuro aktuarialne oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług, który obejmuje w głównej mierze wycenę przedsiębiorstw. Należy pamiętać o tym, że taka wycena zdecydowanie przyda się w sytuacjach takich jak planowana transakcja dystrybucji lub kupna firmy, ale również toczące się postępowanie upadłościowe układowe czy też likwidacyjne. Dodatkowo, wycena firmy powinna być także zaplanowana w sytuacji podziału lub również łączenia firmy, a więc na przykład wydzielania zorganizowanej części. Tyczy się to też takich sytuacji jak postępowanie cywilnoprawne, czy również plan wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Klienci często zamawiają także usługę taką jakby wycena rezerw, które powinny być przeznaczone na koszty napraw gwarancyjnych. Dotyczy to między innymi napraw produktów długotrwałego użytku. A dodatkowo, możemy liczyć także na usługi takie jak wycena instrumentów finansowych, do których możemy zaliczyć w głównej mierze pożyczki obligacje korporacyjne czy również kredyty.

Więcej informacji: wycena znaku towarowego.

Share