Medycyna i uroda

Wyposażenie apteczki

Apteczki pierwszej pomocy to niewielkie pojemniki, w których zazwyczaj znajduja się określone przedmioty. Najczęściej są to materiały opatrunkowe i rzeczy, które mogą przydać się przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Każda apteczka pierwszej pomocy zawierać więc musi bandaże i plastry. Koniecznie musi znajdować się w niej środek odkażający. W jej skład powinny także wchodzić środki przeciwbólowe. W zależności od tego, gdzie taka apteczka się znajduje, wygląda ona inaczej. W samochodach apteczki pierwszej pomocy są najczęściej wykonane z plastiku albo materiału.
N placach budowy, gdzie apteczka również jest wymagana, najczęściej spotykana jest apteczka metalowa. Wynika to przede wszystkim z warunków, jakie na budowach panują. Apteczka musi znajdować się w takim miejscu, ażeby dostęp do niej był jak najłatwiejszy. Jeżeli będzie to apteczka metalowa, to będzie ona bardziej odporna na uszkodzenia. Bo jeżeli już taka metalowa apteczka upadnie, to raczej nic się z nią nie stanie. Identycznie w sytuacji, kiedy spadnie na nią coś ciężkiego. Metalowa jest najczęściej apteczka przemysłowa. Takie po prostu są bardziej praktyczne. Każdy producent apteczek oferuje ich tak szeroki wybór, że wyszukać można apteczki na potrzeby zróżnicowanych osób czy środowisk. Bo w apteczki muszą być wyposażone wszystkie zakłady pracy i wszystkie firmy. Wymogi te regulują przepisy BHP, które w tej kwestii wyraźnie zaznaczają, że apteczki pierwszej pomocy powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie zaistnieje możliwość ich wykorzystywaniaużycia. Tym bardziej są konieczne tam, gdzie warunki pracy są niebezpieczne.
Sprawdź tutaj: apteczka metalowa.

Share