Inne

Zwalczanie insektów

Coraz więcej firm na rynku specjalizuje się w deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji. Wszystkie te procesy są niezbędne, aby utrzymać porządek w domu, firmie..

. a dosłownie w samolocie. Na czym polegają te procesy? Czytajcie dalej.
Kiedy potrzebna jest deratyzacja?
Tępienie szczurów to proces szybkiego i skutecznego eliminowania szczurów i myszy z domów albo firm.Gryzonie za każdym razem są nieprzyjemnym szkodnikiem, ale w firmie wskazane jest podjęcie jeszcze większych środków ostrożności przed tym szkodnikiem. Oprócz szybkim działaniem w sytuacji wykrycia szczurów i myszy w firmie, trzeba także pamiętać o zapobieganiu szkodnikom. Wyeliminowanie szczurów i myszy nie jest takie proste, dlatego najlepiej mieć odpowiedni intencja prewencyjny, by utrzymać gryzonie z dala od swojej firmy. Stosowanie rodentycydów jest tanim sposobem na pozbycie się gryzoni, niemniej jednak dobry zamiar kontroli gryzoni w każdym momencie będzie znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem, aby utrzymać gryzonie z dala od Twoich wnętrz.
Dezynfekcja, czy całkowita sterylizacja?
Dezynfekcja to zmniejszenie liczby bakterii, wirusów albo grzybów do pożądanego stężenia. Sterylizacja, czyli całkowita eliminacja wszystkich mikroorganizmów, nie jest na całość potrzebna lub w ogromnej liczbie przypadków nie jest możliwa. Rzeczywiste stężenie mikroorganizmów wymagane do wywołania choroby (lub innych kryteriów) nie jest bardzo dobrze zdefiniowane w większości warunków, a procedury dezynfekcji zostały opracowane głównie na bazie empirii. Skuteczność danego środka dezynfekcyjnego zależy jego stężenia, czasu kontaktu, temperatury, mętności, koncentracji cząstek stałych i specyficznych mikroorganizmów.
Dezynsekcja w samolocie
Niektóre kraje wymagają, aby loty były traktowane pestycydami, ażeby zapobiec rozprzestrzenianiu się owadów albo chorób przenoszonych przez owady, takich jak malaria. Proces stosowania pestycydów w celu zabicia owadów nazywany jest dezynsekcją. Metody dezynsekcji mogą obejmować spryskiwanie kabiny samolotu środkiem owadobójczym (przed albo po wejściu pasażerów na pokład, albo podczas lotu) albo traktowanie wewnętrznych powierzchni samolotu (gdy pasażerowie nie są na pokładzie) środkiem owadobójczym, który może być skuteczny w zabijaniu owadów do 7 tygodni.

Polecana strona: deratyzacja Konin.

Share