Inne

Dzielny pacjent – naklejki i zabawki

Niewątpliwie warto nagradzać wzorową postawę dziecka w gabinecie lekarskim czy również gabinecie stomatologicznym. Na szczęście obecnie na rynku mamy bogaty wybór akcesoriów a także gadżetów motywujących dla najmniejszych pacjentów, na przykład takich jak naklejki dzielny pacjent, które sprawdzą się zarówno w trakcie wizyty dentystycznej, jak również u lekarza pediatry czy na zastrzyku u pielęgniarki.
Dlaczego warto używać nagrody motywujące dla dzieci?
Przede wszystkim wszyscy rodzice, jak także pediatrzy czy stomatolodzy przyjmujący niezbyt duże dzieci zdają sobie sprawę, że dla dziecka taka wizyta to niemały stres, a zatem na prawdę bardzo często płacz i krzyki.

Ażeby uniknąć takich niełatwych sytuacji, warto stosować gadżety a także upominki, które poprawiają humor dziecku, jak również zmniejszają poziom stresu, dzięki czemu wizyta przebiega w miłej a także bezpiecznej dla dziecka atmosferze. Stąd też lekarze, jak także stomatolodzy coraz częściej wprowadzają na stałe do swojego gabinetu takie praktyczne i sprawdzające się rozwiązania, jak dzielny pacjent zabawki. Są to drobne upominki, które wręczane są dziecku w trakcie wizyty, najczęściej stosuje się rozmaite breloczki, wisiorki, jak także artykuły szkolne, które nawiązują na przykład do dbałości o higienę zębów, a więc są to na przykład breloki w kształcie zębów. Przy tym, zabawki dentysta to też takie popularne gadżety jak klepsydry w kształcie zębów, opaski zaciskowe z nadrukami zębów czy także notesy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też sprężynki ząbek do zabawy czy też pierścionki świecące z ząbkami.

Polecana strona: uśmiech pacjenta .

Share