Inne

Pomoc prawna – spółki

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe a także profesjonalne usługi w zakresie różnych dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego a także podatkowego. Jeżeli już więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak też biznesowym, czyli przedsiębiorstwom a także spółkom.

Jest to między innymi obsługa prawna dotycząca analizy oraz weryfikacji dokumentacji firmowej. W dodatku, adwokaci odpowiadają też za zakładanie spółek poznań. Warto mieć na uwadze, że profesjonalna pomoc prawna jest też niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak też przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak również sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta także przed urzędem skarbowym. Dodatkowo, adwokaci, którzy specjalizują się w nieomalże podatkowym, oferują nie tylko i wyłącznie doradztwo, ale także występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, w głównej mierze takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w sytuacji działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Należy natomiast pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto korzystać z fachowej pomocy prawnej.

Polecana strona: interpretacje podatkowe.

Share