Inne

W jakim celu stosuje się działania restrukturyzacyjne?

W przypadku problemów finansowych grozi nam utrata płynności finansowej, a w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej, jak też gospodarstwa rolnego wiąże się to z ogłoszeniem upadłości. Warto być świadomym, że zarówno postępowanie upadłościowe i restrukturyzacyjne jest przeprowadzone przez kancelarie prawne, które oferują swoim klientom profesjonalną oraz kompleksową obsługę.
Restrukturyzacja – to warto wiedzieć
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że działania restrukturyzacyjne mają na celu uchronić majątek gospodarstwa rolnego, jak też przywrócić mu płynność finansową, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ogłoszenie bankructwa.

Jeżeli znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej, warto korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, która obejmuje między innymi wykonanie audytu finansowego, jak również prawnego danego podmiotu gospodarczego, w tym gospodarstwa rolnego. W ramach usług kancelaria oferuje również negocjacje z wierzycielami, które ostatecznie mają doprowadzić do wydłużenia terminu spłaty lub umorzenia odsetek. Dodatkowo, postępowanie restrukturyzacyjne, ażeby mogło zostać uruchomione, wymaga złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z całą dokumentacją oraz załącznikami. Także w tym aspekcie wspomoże nas kancelaria adwokacka, poddając skrupulatnej weryfikacji wszelkie dokumenty, które obejmują w głównej mierze umowy kredytowe z bankami, jak także umowy zawierane z klientami czy kontrahentami. Jak się więc okazuje, kancelarie adwokackie oferują kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo restrukturyzacyjne, jak również konkretne działania.

Warto sprawdzić: działania restrukturyzacyjne.

Share