Marketing i reklama

Z czego składa się kalendarz?

Choćby odpowiedź na pytanie z czego składa się kalendarz może okazać się banalna, to nie każdy jest w stanie szczegółowo jej udzielić. Bo przede wszystkim trzeba starannie sprecyzować z uwagą o jaki kalendarz chodzi. Całkiem inaczej gdyż są zbudowane kalendarze książkowe tygodniowe A4, a inaczej takie, które określa się jako plakatowe. W przypadku tych drugich odpowiedź o szczegóły składowe takiego kalendarza nie jest skomplikowana.

Taki kalendarz zazwyczaj ogranicza się do jednego arkusza papieru, na którym umiejscowione jest jakieś zdjęci i kalendarium, czyli wykaz dni, jakie będą miały miejsce w określonym roku kalendarzowym. Na tym w zasadzie polega budowa takiego kalendarza.
Jeśli weźmie się pod uwagę kalendarze książkowe, to takie są już bardziej skomplikowane. Każdy producent kalendarzy na pewno określiłby, że taki kalendarz składa się z wkładu i okładki. Wkład stanowią strony kalendarza. Ichniejszym ilość jest różna, bo zależy ona od tego, czy jest to kalendarz dzienny czy tygodniowy. W przypadku, kiedy w grę wchodzą kalendarze książkowe dzienne A5, to jedna strona poświęcona jest jednemu dniu. Kiedy chodzi o kalendarz tygodniowy, to na jednej stronie umieszcza się dni z całego tygodnia. Taki kalendarza za każdym razem jest mniejszy objętościowo i zwykle również mniej kosztuje. Bo produkcja kalendarzy książkowych w każdym momencie jest uzależniona od ich składu i od tego, jakie materiały wykorzystane były do ich powstania. Duże znaczenie ma w tym przypadku rodzaj okładki, jeśli jest ona elegancka i ma tłoczenia, to taka zawsze kosztuje więcej wymaga większej pracy i innych materiałów, niż łatwe sztywne okładki. Te stanowią drugi detal konstrukcyjny kalendarza, który jest w nim konieczny. Okładka kalendarza jest bardzo na prawdę ważna, bo od niej zależy jego trwałość, a co za tym idzie i użyteczność. Niektóre kalendarze posiadają też zakładki.
Więcej: www.iveno.pl/kalendarze-oprawy.

Share