Sport i turystyka

Co warto zobaczyć w Polsce

W bardzo wielu sytuacjach wybieramy się na zagraniczne wojaże i potem chwalimy się, czego to myśmy nie widzieli. Tymczasem są też wyjątkowo ciekawe miejsca w Polsce, niektóre bardziej, a inne mniej znane. Wiele miejsc odwiedzanych jest przez turystów z poza granic.

Dzieje się tak, ponieważ jest coraz lepsza promocja. Dzięki temu turystyka w Polsce rozwija się znakomicie. Warto skorzystać i ujrzeć najciekawsze miejsca w Polsce.
Szczególnie polecamy ciekawe miejsca na weekend. Dzięki takim krótkim, niemniej jednak dobrze zaplanowanym wypadom, możemy spostrzec de fakto ciekawe zabytki, ale także miejsca interesujące przyrodniczo. Często zapominamy, że np. mamy wspaniałe zamki w Polsce. Jednym z największych w Europie jest wszak zamek w Malborku. Ta krzyżacka średnioweczna twierdza i dziś wzbudza zrozumiały podziw rozmachem, niemniej jednak też niekonwencjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Inny niepowtarzalny przykład zamku to podwałbrzyski Książ na Dolnym Śląsku. Budowany przez wieki stanowi dziś prawdziwą perłę architektoniczną. Do tego dochodzi niezwykła historia księżnej Daisy , a oprócz tego tajemnicze historie z czasów hitlerowskich (łącznie z poszukiwaniem tam Bursztynowej Komnaty). Kolejny zamek, który właściwie każdy Polak powinien odwiedzić, to bez wątpienia krakowski Wawel. Wspaniała architektura łączy się tu z prawdziwą historią polskich królów. Już wchodząc na dziedziniec Wawelu czujemy powiew wielu wieków historii.
Te trzy zamki to jedynie niewielka próbka tego, co można ujrzeć w Polsce. Wystarczy tylko bardzo dobrze zaplanować weekendy, aby poznać miejsca zupełnie niecodzienne.
Polecana strona: ciekawe miejsca na weekend.

Share